Deska z sosnowego drewna

Deska tarasowa sosna

Deska tarasowa z sosny wygląda bardzo estetycznie, ale jakością, twardością i trwałością nie dorównuje deskom dębowym i modrzewiowym. Jest bardziej miękka, wytrzyma jakiś czas, ale należy ją malować olejem – najlepiej dwiema warstwami oleju – co najmniej raz w roku.

Deski sosnowe


decoratorka
Kolory desek sosnowych są jasne – od jasnego brązu począwszy, a na głębokim brązie skończywszy. Taki kolor ma wiele zalet – bo dobrze wygląda i znakomicie komponuje się z różnymi dodatkami na tarasie – można go łączyć z niebieskim, czerwony, żółtym oraz innymi odcieniami. Deska tarasowa sosnowa ryflowana może kosztować 12-15 złotych, co jest ceną bardzo niską. Jej walorem jest ryflowanie, czyli żłobienie sprawiające, że deski nie chłoną wody.

Cena deski sosnowej

Cena deski sosnowej waha się od 6 do 13 zlotych – tak to wygląda najczęściej. Oczywiście jest to koszt zakupu pojedynczej deski. Taras wykonany z takich desek można mieć za około dwa tysiące złotych. Nie ma zatem powodu, aby rezygnować z zakupu desek sosnowych. One mają wiele zalet i pozwalają znakomicie wykańczać balkony i tarasy. Jednak pod względem trwałości żadna deska sosnowa nie dorówna bukowej czy dębowej.

Podsumowanie

Deska sosnowa jest produktem kupowanym przez osoby mniej zamożne – ładna, ale niezbyt trwała, elegancka, ale miękka. Jednak klienci cenią jej ładny wygląd oraz bardzo przystępne ceny. Szczególnie mniej zamożni odbiorcy docenią w pełni jej walory.