Zamontowanie tarasu

Montaż deski tarasowej

Niejedna osoba zastanawia się czy samodzielnie montować deskę tarasową, czy zlecić montaż takiej deski profesjonalnej ekipie. Nie jest to może bardzo skomplikowane zadanie, jednak gdy nie znamy się na takim montażu to stracimy czas i nerwy, aby nasz taras był elegancki i jedyny w swoim rodzaju. Montaż deski tarasowej zatem lepiej powierzyć specjalistom, bo tylko wtedy nasze nerwy będą całe, a czas zaoszczędzony.

Układanie deski tarasowej


tupolecam.pl
Układanie deski tarasowej przedstawione jest na filmikach. Eksperci mówią o stosowaniu legarów z drewna o odpowiedniej gęstości i rozstawie. Warto użyć przekładek dystansowych między legarami. Układanie powierzchni jest łatwe – trzeba kupić wkręty ze stali nierdzewnej. Pomiędzy deskami trzeba zostawiać szczelinę dylatacyjną. Do tego przekładki dystansowe, ponieważ drewno zwiększa lub zmniejsza wymiary. Deski mogą rozszerzać się lub kurczyć. Warto to brać pod uwagę podczas montażu. Deski i legary należy nawiercić odpowiedniej grubości wiertłem. Pamiętajmy o wolnych obrotach wiertarki oraz łączeniu desek legarami. Szczelinę między deską a ścianą budynku można powiększyć do 10 milimetrów.

Wymiary desek tarasowych

Wymiary desek tarasowych mogą być dopasowane do naszych potrzeb – zgłaszamy w sklepie czego potrzebujemy i oni to dla nas przygotowują.

Podsumowanie

Opinie są podzielone – jedni rekomendują montowanie desek tarasowych samodzielnie, po obejrzeniu filmików w internecie. Inni stanowczo to odradzają. Można mieć wątpliwości, jednak każdy konsument samodzielnie decyduje, czy chce zająć się montażem samodzielnie, czy też nie. Dlatego warto pamiętać o montowaniu desek w sposób jak najbardziej właściwy i optymalny. Deski to jest to, czego potrzebujemy, aby wygląd naszego tarasu był dobry. Samodzielnym i nieudolnym montażem możemy deski zepsuć. Powierzmy prace profesjonalnej i bardzo dobrej ekipie, a efekt będzie znakomity. Nie rwijmy się samodzielnie do niełatwych prac. Po cóż zepsuć dobry materiał?

Wykonanie tarasu to praca dla sprawnej ekipy budowlanej. Samodzielnego wykonywania tarasu nikomu nie polecamy, bo jest to ryzykowne, pracochłonne i czasochłonne. Dlatego wykonanie tarasu powierzone ekipie to najlepsza decyzja jaką tylko konsument może podjąć.